69 dager igjen

Nye Stavanger kommune

a a a

For å endre størrelse på tekst:

PC: Hold Ctrl-tasten nede og trykk på "+" for å forstørre eller "-" for å forminske.

Mac: Hold Cmd-tasten (Command) nede og trykk på "+" for å forstørre eller "-" for å forminske.

Her er kommunestyret i nye Stavanger kommune!

Publisert 13. september 2019 av nyestavanger

Det aller første kommunestyret for nye Stavanger kommune er vald. Her kan du sjå kven som er vald inn for dei ulike partia.

 

Stavanger kommunestyre 2019-2023

 

Navn Parti
Kari Nessa Nordtun Arbeiderpartiet
Dag Mossige Arbeiderpartiet
Sølvi Ona Gjul Arbeiderpartiet
Farhia Bashir Nur Arbeiderpartiet
Arnt Heikki Steinbakk Arbeiderpartiet
Ida Bøe Arbeiderpartiet
Roy Inge Nilsen Arbeiderpartiet
Tore Renberg Arbeiderpartiet
Lotte Hansgaard Arbeiderpartiet
Øyvind Jacobsen Arbeiderpartiet
Sverre Uhlving Arbeiderpartiet
Kristoffer Joner Arbeiderpartiet
Frode Berge Arbeiderpartiet
Ayub Mukhtar Arbeiderpartiet
Ine Haver Arbeiderpartiet
Ottar Sandanger Arbeiderpartiet
Anders Fjelland Bentsen Arbeiderpartiet
Linda S. Krüger Arbeiderpartiet
John Peter Hernes Høyre
Egil Olsen Høyre
Sissel Knutsen Hegdal Høyre
Nina Ørnes Høyre
Nills Petter Flesjå Høyre
Frank Arild Normanseth Høyre
Aleksander Stokkebø Høyre
Kristen Høyer Mathiassen Høyre
Elin Schanche Høyre
Jarl Endre Egeland Høyre
Cille Ihle Høyre
Kari Raustein Høyre
Kjell Erik Grøsfjeld Høyre
Erlend Jordal Høyre
Ingebjørg Storeide Folgerø Høyre
Morten Landråk Asbjørnsen Høyre
Frode Myrhol FNB
Leif Bjarne Høybakk FNB
Lars Peter Endresen FNB
Morten Malmin FNB
Jone Andersen FNB
Stian Tjensvold FNB
Leif Arne Moi Nilsen Fremskrittspartiet
Tor Bernhard Harestad Fremskrittspartiet
Christian Wedler Fremskrittspartiet
Kristoffer Sivertsen Fremskrittspartiet
Mats Danielsen Fremskrittspartiet
Christine Hartvigsen Fremskrittspartiet
Daria Maria Johnsen Miljøpartiet De Grønne
Ingvild Sørensen Miljøpartiet De Grønne
Rune Askeland Miljøpartiet De Grønne
Håkon Fossmark Miljøpartiet De Grønne
Mimir Kristjansson Rødt
Kjersti Dybvig Rødt
Snorre Solheim Sokn Rødt
Sara Nustad Mauland Rødt
Anne Kristin Vik Bruns KrF
Henrik Halleland KrF
Marie Ljones Brekke KrF
Dagny C. Sunnanå Hausken Senterpartiet
Birger Wikre Hetland Senterpartiet
Bjarne Kvadsheim Senterpartiet
Eirik Faret Sakariassen SV
Ingrid Kristine Aspli SV
Paal Kloster SV
Jan Erik Søndeland Venstre
Kjartan Alexander Lunde Venstre
Mette Vabø Venstre
Karl W. Sandvig Pensjonistpartiet

Varamedlemmer i kommunestyret

 

Navn Parti
Olav T. Laake Arbeiderpartiet
Ole Kallelid Arbeiderpartiet
Sissel B. Fuglestad Askeland Arbeiderpartiet
Cecilie Christ Arbeiderpartiet
Gulale Samiei Arbeiderpartiet
Lise Fyllingen Arbeiderpartiet
Jone Laursen Arbeiderpartiet
Benedicte Solaas Arbeiderpartiet
Inger Louise Grude Arbeiderpartiet
Ingvill Moen Hovlund Arbeiderpartiet
Daniel Svela Arbeiderpartiet
Bjarte Bøe Arbeiderpartiet
Ann Sesilie Tekfeldt Arbeiderpartiet
Julia Eikeland Arbeiderpartiet
Wenche Skorge Arbeiderpartiet
Maiken Ree Arbeiderpartiet
Bjørn Erik Poppe Thorsen Arbeiderpartiet
Hilde Fahret Born Arbeiderpartiet
Arild Berntsen Arbeiderpartiet
Trygve A. Meyer Arbeiderpartiet
Cecilie Evertsen Stanghelle Arbeiderpartiet
Helge Gabrielsen Høyre
Bente Gudmestad Høyre
Stine Marie Emilsen Høyre
Trygve Pedersen Høyre
Terje Eide Høyre
Narve Eiliv Endresen Høyre
Hard Olav Bastiansen Høyre
Hilde Karlsen Høyre
Line Møllerop Høyre
Else Karin Bjørheim Høyre
Linda Nilsen Ask Høyre
Tone Knappen Brandtzæg Høyre
Knut Oluf Hoftun Bergesen Høyre
Jonas Molde Hollund Høyre
Børge Aanestad Høyre
Rishi Khandelwal Høyre
Bjørg Ager-Hanssen Høyre
Hilde Hesby Høyre
Gyri Elise Haave Nilsen Høyre
Viivika Ramsland FNB
Maria Von Krogh FNB
Espen Iglebæk FNB
Linda Hatleskog FNB
Hege Røgenes FNB
Marianne Idsal FNB
Helge Arntzen FNB
Svein Terje Imsland FNB
Jan Inge Selvik FNB
Grete Kvalheim Frp
Fredrik Christensen Frp
Jørn Kyle Finnesand Frp
Mathias Renberg Frp
Simon Øverås Frp
Turid Haaland Wiersholm Frp
Bjarne Ove Lunde Frp
Kristoffer Fossmark Frp
John R. Almås Frp
Mari Hult Miljøpartiet De Grønne
Thomas Bendiksen Miljøpartiet De Grønne
Anne Svindland Nijdam Miljøpartiet De Grønne
Vårin Sinnes Miljøpartiet De Grønne
Tommy Fredvang Miljøpartiet De Grønne
Katrine Lilleland Miljøpartiet De Grønne
Lena Skår Størseth Miljøpartiet De Grønne
Truls Drageset Dydland Rødt
Ingeborg Sanner Rødt
Siri Borge Rødt
Anne Kathrine Kalvig Rødt
Pål Asle Pettersen Rødt
Luisa Pinzon Rødt
Henning Ulseth Rødt
Jostein Eiane KrF
Jenny Sofia Bruns KrF
Sissel Marie Bjerga KrF
Per-Endre Bjørnevik KrF
Guri Tysse KrF
Ingrid Eiane Setvik KrF
Halvard Bøe Senterpartiet
Karl Anders Mæland Nilsen Senterpartiet
Terje Øvrebø Senterpartiet
Stian Roda Senterpartiet
Anett Haugvaldstad Senterpartiet
Kate Elin Norland Senterpartiet
Ingrid Vikse SV
Lars Utne Vaage SV
Olaug Høgetveit SV
Gunnar Roalkvam SV
Hallgeir Langeland SV
Randi Mossefinn SV
Iselin Nybø Venstre
Bjarte Espeland Horpestad Venstre
Ann Elin Piel Venstre
Kolbein Haakon Lunde Venstre
Erik Hammer Venstre
Roar Houen Venstre
Jostein Solvang Pensjonistpartiet
Bjarne Aspelund Pensjonistpartiet
Harald Ulseth Pensjonistpartiet
Arnt Håkon Gunstead Pensjonistpartiet

Meir informasjon om kommunevalet 2019 finn på Stavanger kommune sine heimesider.